ветеринарна клінікаветеринарна клініка «Зооветсервіс»

Шановні наші клієнти!

Наша ветеринарна клініка на період війни працює з 9.00 до 20.00. Прийом проводиться виключно за попереднім записом.

Звертайтеся, будь ласка за вказаними телефонами.

(093)-072-22-02
(097)-181-87-68

               Догляд за ротовою порожниною котів та собак


 

   Так склалося, що частою причиною візиту до ветеринарного лікаря є неприємний запах з пащі свого улюбленця. І це дійсно є проблемою, адже наші коти та собаки не вміють самостійно чистити зуби кілька разів на тиждень.

 

    Схильними до цієї проблеми  є старі собаки та коти, собаки маленьких порід: йоркширський тер’єр, чіхуахуа, той-тер’єр, пудель, ши-тцу, шпіц та інші.

   Поява зубного нальоту зв’язана з перевагою м’якого корму у раціоні тварини, у результаті чого при поїданні корму не відбувається належне очищення зубів від м’якого нальоту. Тому важливо щоб у раціоні була наявна і тверда їжа. А також намагатись  чистити зуби щодня. До процедури слід привчати змалку, аби не завдати тварині стресу.

 

   Поганий догляд за ротовою порожниною провокує виникнення зубного нальоту і як наслідок зубного каменю, що в свою чергу супроводжується надмірним виникненням бактерій, неприємним запахом, болем під час прийому їжі.

 

    По мірі появи зубного нальоту розвивається гінгівіт – запалення ясен. Вони стають червоними та блючими, можуть кровоточити. Зубний камінь призводить до розвитку пародонтозу – руйнування тканин навколо зуба та подальше його випадіння. Тварина поступово відмовляється від їжі та худне.

 

 

 

 

   У цьому випадку треба негайно звернутись до ветеринарного лікаря, який проведе огляд та надасть відповідь про стан ротової порожнини Вашої тварини.

 

   Зубний камінь, що вже утворився знімають за допомогою ультразвуку. Проведення цієї процедури потребує неглибокої анестезії для тварини, щоб вона була у стані спокою, а лікар-стоматолог зміг якісно виконати свою роботу.Бувають випадки, коли зуб не підлягає подальшому використанню через його руйнацію. Такий зуб видаляють, щоб він більше не турбував тварину.

 

   Щоб уникнути цієї проблеми, необхідно дотримуватись  гігієни ротової порожнини тварини та звертатися до ветеринарного лікаря – стоматолога не рідше 1 разу на рік, для зняття зубного каменю та санації ротової порожнини.